Головна » Статті » Розробки уроків з інформатики 6 клас до підручника Ривкінд

Урок 35 Підсумковий узагальнювальний урок за рік

Цілі:

  • навчальна: узагальнити і систематизувати знання учнів з курсу інформатики 6 класу;
  • розвивальна: формувати вміння узагальнювати, систематизувати; розвивати інформаційну культуру учнів;
  • виховна: виховувати відповідальність, вміння працювати в команді. Тип уроку: узагальнення і систематизація знань.

Форма проведення: урок-змагання.

Обладнання: комп'ютери, підручники, картки із завданнями, кросворди, загадки, ребуси, атрибутика змагання.

Хід уроку

І. організаційний етап

ІІ. перевірка домашнього завдання

iiІ. оголошення теми, мети і завдань уроку

iv. узагальнення і систематизація набутих ЗНАНЬ

Проведення змагання «Я люблю інформатику»

Учні класу об’єднуються у дві приблизно рівносильні команди, обирають капітана, назву команди. Цей урок-змагання проводиться без завчасної і тривалої підготовки.

Учитель знайомить учнів з особливостями уроку-змагання, з конкурсами, які проводитимуться, системою оцінювання результатів.

конкурс «розминка»

Учням пропонують загадки з інформатики, знайдені в мережі Інтернет. Команди відгадують загадки по черзі.

Орієнтовні варіанти

Може він порахувати,

Може він пісні співати,

Малювати і писати,

Помилки перевіряти.

Може він листа прийняти,

З другом швидко нас зв’язати,

Він багато чого може І завжди нам допоможе! (Комп’ютер)

***

Кілобайти, гігабайти,

Папки, файли, блоги, сайти...

Знань чимало різних має,

Цілий світ про нього знає. (Комп’ютер)

***

Міцний диск, дуже яскравий,

Містить він кіно цікаве... (Оптичний диск) ***

Сотня клавіш, різні знаки Спершу учні-небораки,

А тепер раз, два й готово —

Відстукали слово.

Ось де пальцям фізкультура,

І це все — ... (клавіатура).

І комп’ютери порою Розмовляють між собою А для цього їм потрібна Річ відома не усім.

До телефону підключай І повідомлення приймай,

Адже мову ми ведем

Про зв’язок через... (модем).

***

Ось я кнопку натискаю І папір вже заправляю.

Він друкує без зупинки Вірші, пісні і картинки.

І швидкий він,наче спринтер Відгадайте, що це? (Принтер)

А, Б, В, Г, Д і кома —

Всім, мабуть, уже відома Така клавішна структура.

Звісно ж, це ... (клавіатура).

***

Я показую об’єкти,

Фото-, відеопроекти.

Я не плеєр, не мотор,

А звичайний — ... (монітор).

***

Якщо є складна робота,

Мусить бути лиш охота,

Бо зі мною буде толк,

Адже я — системний ... (блок).

Я магнітний бутерброд,

Та мене не з’їсть ваш рот.

Файли й папки — це дієта Для магнітної... (дискети).

Я не нишпорю в коморах,

Не ховаюся по норах.

Ковзаю по столу трішки,

Бо комп’ютерна я. (мишка).

Промені і сонце-коло Намалюємо ми скоро.

Творчий маю я характер,

Бо графічний я. (редактор).

Я пишу листи і вірші,

Мої тексти найгарніші.

Хай підтвердить весь народ,

Як усім потрібен. (Word).

Коли треба показати Слайди про усі формати —

В допомозі не відмовить Вам ніколи ... (PowerPoint)

конкурс «всезнайки»

Працюємо в команді. Потрібно згадати та написати терміни з інформатики, які ми вивчали протягом року. Конкурс триває 3 хвилини. Перемагає та команда, яка пригадає більше слів.

конкурс «семафор»

Від команд запрошують по одному учаснику. Вони вибирають конверти з термінами, які вивчали протягом року, і за допомогою жестів показують їх значення. Команди розгадують. Якщо команда не може розгадати термін свого учасника, його розгадує друга команда.

конкурс «відгадайки»

Запрошують по одному учаснику з кожної команди.

Урок 35 Підсумковий узагальнювальний урок за рік

Відповіді. Об’єкт, браузер, мережа, користувач.

Конкурс «Склади слово»

Завдання. Скласти якомога більше слів з літер поданого слова.

1-ша команда — «Програмування».

2-га команда — «Інформатика».

Повторення. Варіант 1

конкурс «спробуй сам»

— Ви вже знаєте, як складаються алгоритми структури слідування.

Складіть алгоритм казки:

1-ша команда — «Ріпка».

2-га команда — «Рукавичка».

Виконання комплексу вправ для зняття м'язового напруження

конкурс «креативність»

Завдання. Створити емблему команди в програмі MS Word. Матеріали для підготовки знайти в мережі Інтернет.

Завдання виконує кожен учень на ПК, а команда отримує сумарний бал.

Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми

конкурс «Плутанка»

Є набір термінів, означення яких переплутані місцями. Ваше завдання — встановити відповідність між терміном і означенням (поясненням).

Операційна система

це диск, на який встановлено операційну систему

Системний диск

це набір програм, призначений для забезпечення взаємодії всіх пристроїв комп’ютера і виконання користувачем різних дій

Графічний інтерфейс

це сукупність засобів і правил, що забезпечують взаємодію пристроїв та (або) програм

Інтерфейс

здійснює взаємозв’язок між комп’ютером і його користувачем за допомогою графічних елементів (вікон, значків, ярликів, меню, кнопок, списків тощо)

Контекстне меню

викликається кнопкою Пуск

Головне меню

це набір операцій, які можна виконати над певним об’єктом у певний момент часу

Контекстне меню викликається

це папки, файли, ярлики, вікна, носії інформації (диски)

Основні об’єкти операційної системи

після клацання на об’єкті правою кнопкою мишки

Відповіді

Операційна система — це набір програм, призначений для забезпечення взаємодії всіх пристроїв комп’ютера і виконання користувачем різних дій.

Інтерфейс — це сукупність засобів і правил, що забезпечують взаємодію пристроїв та (або) програм.

Графічний інтерфейс здійснює взаємозв’язок між комп’ютером і його користувачем за допомогою графічних елементів (вікон, значків, ярликів, меню, кнопок, списків тощо).

Системний диск — це диск, на який встановлено операційну систему.

Основні об’єкти операційної системи — це папки, файли, ярлики, вікна, носії інформації (диски).

Контекстне меню — це набір операцій, які можна виконати над певним об’єктом у певний момент часу.

Головне меню викликається кнопкою Пуск.

Контекстне меню викликається після клацання на об’єкті правою кнопкою миші.

V. ПІДСУМКИ гри

Оцінювання роботи учнів на уроці

За час, поки журі підраховує результати, вчитель допомагає командам проаналізувати незрозумілі та вирішити спірні моменти. Наприкінці гри оголошують команда-переможницю та загальну кількість балів, набраних командами, визначаються найактивніші гравці команд.

Рефлексія.

Учням роздають по три види смайликів і пропонують вибрати один з них.

На зворотному боці смайлика зазначено відповідний напис.

©

©

©

Мені сподобався урок. Я багато працював і дізнався багато нового

Урок був не дуже цікавий. Я зміг виконати лише кілька завдань

Мені було не цікаво. Я не зміг нічого зробити на уроці

VІ. Підсумки уроку

Категорія: Розробки уроків з інформатики 6 клас до підручника Ривкінд | Додав: illyaillya (29.10.2014)
Переглядів: 1767 | Теги: Тема 5. Комп'ютерні мережі | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar